Вітаю Вас Гість!
Субота, 27.04.2024, 08:53
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірш [18]
Вірші дитячі українською мовою для школярів, вчителів та школи. Віршований твір у якому зображені різні події та характери персонажів віршу
Твір [69]
Твори украънською мовою - твір опис, твір роздум та розповідь про важливі події життя для 1-4, 5, 6, 7, 8 та 9 класів середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Мінітвір, мініатюра [6]
Мінітвори - стислі зображення подій або описи на різноманітні теми
Українські диктанти [3]
Cловниковий та графічні диктанти з української мови та літератури для дітей, школярів та вчителів
Діалог [6]
Діалоги українською мовою - розмова між двома та більше персонажами або дійовими осібами
Розповідь [12]
Твір розповідь - це художнє зображення подій сюжету розповіді та вчинків героїв твору від імені дійової особи чи письменника
Казки [11]
Українські народні казки для дітей та дорослих, народна розповідь про надумані події
Привітання [16]
Прикольні та смішні привітання зі святами, поздоровлення з днем народження, новорічні привітання та інші
Приказки, прислів'я [10]
Українські прислів'я та приказки українською мовою про життя, добро, любов, дружбу, природу
ГДЗ [0]
Для школи та школярів - готові домашні завдання, ГДЗ з різних предметів
Перекази [1]
Перекази з української мови та літератури за творами відомих письменників
Диктанты [2]
Диктанты на русском языке для школьников и школы
Сочинения [33]
Сочинения для школьников по русскому языку

Наше опитування

Яка тема вас більш цікавить?
Всього відповідей: 2437

Статистика

Пошук

Вірші для дітей та школярів

Твори з української мови та літератури

Українські диктанти на шкільні теми

Интересное

Друзі сайту

Теми

Головна » Файли » Твір

Любі друзі та відвідувачі сайту! Для вас Твір з української мови та літератури. Мінітвори, українські вірші для дітей та школярів. Твір допоможуть вам у підготовці до школи, уроків, у навчальному процесі, Різноманітні теми творів та диктантів ви знайдете на нашому сайті
Основи суперечності життя у творах українських письменників
24.06.2017, 18:18

Мальовниче українське село, вродливий, у розквіті сил парубок, що картинно розкинувся на білій свиті під грушею («Микола Джеря» І. Нечуя-Левицького), зображуються у вихідній семантичній системі, де актуалізація всіх значень спрямована на те, щоб передати красу природи і людини, красу, яка, здавалось би, віщує щастя — так виявляється вихідна теза автора: люди у цьому краї могли б бути щасливими. Розгортання конфлікту заперечує сподівання автора, його вихідну тезу: людина не знаходить щастя. Завершальна семантична система проводить думку: за кріпацтва щастя для кріпака не-можливе.
Кожна з цих частин структури також має свою семантичну систему, яка служить вираженню ідейного пафосу твору. У вихідній тезі уже може бути якась суперечність. Через розвиток дії, конфлікт або антитетичну ситуацію ця суперечність, усвідомлена або не усвідомлена суб’єктом мовлення, розвивається, вирішується чи не вирішується в межах даного твору. Якщо ж у творі є рухомий персонаж, тобто такий, у якого свідомість зазнає певних змін, відповідно змінюється і словесний образ усього персонажа, його початкова семантична система.
Авторська точка зору в завершальній частині твору може збігатися з авторською точкою зору у вихідній частині, але збіг цей не буквальний,— це повторення на вищому витку спіралі. У вихідній тезі уже була певна суперечність на матеріалі конфлікту, зіткнення харак-терів і т. д. Розвиток цієї суперечності простежується, і автор робить узагальнення. Вихідна авторська теза має характер орієнтувальний, вона ніби спрямовує читача на сприйняття всього зображуваного в певному аспекті, а основна думка — в завершенні тв.ору. Ясна річ, що завершальна частина готується всім попереднім розвитком, вона ніби третій ступінь в розвитку за законом заперечення заперечення.
З учнями, які ще не знайомі з цим законом діалекти-ки, мабуть, не варто в цьому плані розглядати твір як двочленну або тричленну стильову структуру, але навчати бачити антитетичність, діалектику в розвитку авторської думки і її вияв у словесному образі автора, складок
яі взаємозв’язки’ останнього з рухомими і статичними- персонажами, вміння через аналіз усього цього прийти до розуміння завершальної авторської думки і форми її вияву, зрештою, до осягнення ідейного пафосу твору — необхідно.
Опорними моментами у відшуканні діалектики роз-витку авторської думки, певними відправними точками можуть бути різні помічені антитези, наскрізні і повто-рювані елементи — вони можуть стати тими ниточками, потягнувши за які можна розплутати все художнє пле-тиво.
Так, наприклад, у вступній частині повісті «Лихі люди» ми розглядали вище основну суперечність життя — не життя, муки, а точніше: життя таке, яким воно має природно бути, і те, яким зробили його лад і люди, тобто суцільне страждання. У зв’язку з цією загальною суперечністю ми розглядали семантичне зрушення у слові «жити». Ця суперечність цілком усвідомлена автором.
У повісті «Лихі люди» всі головні чотири персонажі рухомі. Суперечності, з яких починає розвиватися кожен персонаж, так чи інакше розв’язуються в межах твору.
Вихідна суперечність розвитку образу Попенка: ба-жання якомога більше і солодше їсти, безтурботніше жити і поки що неможливість задовольнити свої найнижчі, иайгрубіші потреби. Такі люди без будь-яких принципів, чиї інтереси не виходять за межі задоволення шлунку, не становлять ніякої небезпеки для царського ладу, навпаки, можуть бути використані, і Попенко досягає, чого хоче, ставши тюремним попом.
Вихідна суперечність у розвитку образу Шестїрного: поки що він не пан, а хоче бути паном,— вся його діяльність, починаючи з дрібних доносів у гімназії, спрямована на це. Він досягає мети, ставши тюремним слідчим. На справі Телепня він мріє заробити новий чин, нову нагороду.

Категорія: Твір | Додав: Наталья
Переглядів: 1053 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

[08.05.2014][Мінітвір, мініатюра]
Мінітвір на тему "Що таке щастя" українською мовою (0)
[26.10.2014][Твір]
Твір на тему добро (1)
[17.03.2018][Твір]
Твір "Чистий посуд - візитівка господині" (0)
[04.03.2014][Твір]
Міні твір на тему "Весна" українською мовою (1)
[22.12.2014][Твір]
Твір на тему "новий рік" (0)
[04.03.2017][Сочинения]
Сочинения о индийской мудрости (0)
[26.12.2014][Твір]
Твір на тему "Зима" (0)
[19.11.2014][Вірш]
Вірші про маму (0)
[30.12.2014][Вірш]
Новорічні вірші для дітей (0)
[17.02.2015][Приказки, прислів'я]
Приказки про воду (0)

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]