Вітаю Вас Гість!
Четвер, 20.06.2019, 00:54
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірш [18]
Вірші дитячі українською мовою для школярів, вчителів та школи. Віршований твір у якому зображені різні події та характери персонажів віршу
Твір [69]
Твори украънською мовою - твір опис, твір роздум та розповідь про важливі події життя для 1-4, 5, 6, 7, 8 та 9 класів середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Мінітвір, мініатюра [6]
Мінітвори - стислі зображення подій або описи на різноманітні теми
Українські диктанти [3]
Cловниковий та графічні диктанти з української мови та літератури для дітей, школярів та вчителів
Діалог [6]
Діалоги українською мовою - розмова між двома та більше персонажами або дійовими осібами
Розповідь [12]
Твір розповідь - це художнє зображення подій сюжету розповіді та вчинків героїв твору від імені дійової особи чи письменника
Казки [11]
Українські народні казки для дітей та дорослих, народна розповідь про надумані події
Привітання [16]
Прикольні та смішні привітання зі святами, поздоровлення з днем народження, новорічні привітання та інші
Приказки, прислів'я [10]
Українські прислів'я та приказки українською мовою про життя, добро, любов, дружбу, природу
ГДЗ [0]
Для школи та школярів - готові домашні завдання, ГДЗ з різних предметів
Перекази [1]
Перекази з української мови та літератури за творами відомих письменників
Диктанты [2]
Диктанты на русском языке для школьников и школы
Сочинения [33]
Сочинения для школьников по русскому языку

Наше опитування

Яка тема вас більш цікавить?
Всього відповідей: 2349

Статистика

Пошук

Вірші для дітей та школярів

Твори з української мови та літератури

Українські диктанти на шкільні теми

Интересное

Друзі сайту

Теми

Головна » Файли » Твір

Любі друзі та відвідувачі сайту! Для вас Твір з української мови та літератури. Мінітвори, українські вірші для дітей та школярів. Твір допоможуть вам у підготовці до школи, уроків, у навчальному процесі, Різноманітні теми творів та диктантів ви знайдете на нашому сайті
Твір на тему "Весна"
06.04.2017, 16:24


Чарівна святкова весна


Весна - прекрасна пора року. Тепле сонце світить і топить зимовий лід і сніг. Природа починає прокидатися. На деревах і кущах з'являються маленькі бруньки, які з часом перетворюються в молоде зелене листя. Потім все починає цвісти, квітнути всюди. Чути, як співають птахи, і відчувається аромат квітучих дерев.

Погода майже завжди ясна. Не жарко, тому ми йдемо гуляти з величезним задоволенням. Іноді навесні йде дощ, і повітря наповнюється запахом вологої землі. Потім приходить перша весняна гроза з яскравими спалахами блискавки і гуркотом грому. Вона дарує грунту родючість, щоб влітку і восени ми насолодилися фруктами та овочами з наших садів.

Навесні ми відзначаємо кілька цікавих свят. 8 березня - Жіночий день. У цей день ми даруємо квіти всім нашим улюбленим жінкам - мамам, бабусям, сестрам, подругам ... Вони такі ж ошатні і красиві , як і весна навколо. Їх посмішки сліпучі та щасливі! Це гарна традиція - висловити подяку нашим улюбленим жінкам за красу і турботу, яку вони нам дарують. Всі жінки прекрасні завжди, але в цей день особливо чарівні, як квіти. Напевно, тому кращий подарунок на 8 березня - це букет весняних квітів.

У нашій сім'ї ми завжди відзначаємо 8 березня. Наша традиція у цей день - всю роботу по дому роблять чоловіки. Мені і мамі взагалі не дозволяється допомагати.

Тато і брат встають рано, готують святкові частування, прикрашають квартиру квітами, готують каву, в той час як жінкам не можна входити. Потім ми сідаємо за стіл снідати. Після настає час вручення подарунків.

Якщо погода хороша, ми можемо піти на прогулянку в парк. Увечері ми приймаємо гостей. Наші друзі приходять, щоб поговорити і провести добре час разом.

8 березня - це щасливий день для кожної жінки, коли до неї ставляться по-особливому просто за те, що вона жінка. Ми завжди вдячні нашим дорогим чоловікам за їх увагу.

Потім ми святкуємо Великдень - християнське свято відродження і любові.

9 травня великий день в нашій країні. Ми відзначаємо День Перемоги. Багато років тому закінчилася Друга світова війна. Ми шануємо ветеранів і несемо квіти до пам'ятників тих, хто віддав свої життя заради нашого мирного майбутнього.

http://parta.at.ua/publ/tematichni_shkilni_tvori/sv_39_jatkovi_dni/charivna_svjatkova_vesna/157-1-0-2934

Ой весна, весна

Прихід весни в Україні пов’язаний з цілою низкою цікавих народних обрядів. Першою зустріччю весни можна назвати Стрітення, яке святкується 15 лютого. У народі кажуть, що у цей день весна з зимою зустрічається. Зима — це стара баба, а весна — молода дівчина. Вони сперечаються. Хто кого переможе в суперечці, той і пануватиме. Уважно люди в цей день слідкують за погодою, бо вона віщує прихід весни. Якщо після обіду потепліє, то перемогла весна. Якщо погода видасться холодною, то зима ще довго простоїть, протримаються холоди. Вважається, що на Стрітення грім просипається, тому в народі це свято іноді називають Громицями. У цей день в церкві святять свічки, які називають грог мічними, та воду. З освяченою свічечкою обходять все господарство, щоб вона святим своїм полум’ям дістала кожен куточок і захистила господу від всього злого, різної нечистої сили. Вважається, що після Стрітення починає прокидатися земля і вилітають з вирію птахи, щоб повернутися додому.

Через місяць, 14 березня, святкують день Явдохи. І з ним також пов’язане дійство зустрічі весни, яке називають гуканням весни. Кликали весну так: Ой весна, весна, днем красна, Що ти нам, весно, принесла?

Доручали це зробити дітям. Але спочатку мами та бабусі випікали печиво у формі пташок-«жайворонків» з тіста. З ними малеча й ходила на світанку гукати весну. .

Раніше на день Явдохи молодь збиралася за селом чи містом на луках, узліссі. Тут водили хороводи. Народне прислів’я каже: «Там, де хоровод ходить, там жито родить». Молодь співала обрядові пісні: гаївки та веснянки. Деякі з них дійшли й до нашого часу. А ще закопували в землю горщик з кашею. В народі вважали, що за зиму земля зголодніла, її потрібно нагодувати. Тому у землю закопували горщик. Ховали його обов’язково під березою — деревом, яке одним 8 першим прокидається навесні.

«Кидай сани, бери віз!» Ця народна приповідка відома, мабуть, усім. Вона означав, що вже починається дружна весна, розтанув сніг. Пов’язаний цей вислів також з обрядовими дійствами, якими зустрічають весну. Відбуваються вони в кінці березня, на день Олексія.

У народі до цього дня ставлять з особливою повагою. З ним пов’язано дуже багато прикмет і повір’їв, які стосуються змін в природі. В народі вірили, що на Олексія ворон-крук сам купається і купає своїх діток перед тим, як випустити їх яа волю. Вважається, що саме цього дня лисиці переселяються зі старих нір у нові. Нібито перші три дні після переселення ходять вони наче сліпі і глухі, та кури їм сняться. Це тільки повір’я. Але є й прикмети, за якими визначали, чого чекати далі. Якщо журавлі повертаються з вирію і дружно курличуть, коли летять, треба очікувати на тепло. Якщо день на Олексія теплий, то й вся весна буде теплою, а рік видасться багатим на врожай.

Якою б не була погода на Олексія, обов’язково заспіває пташка-вівсянка. У народі її спів передають приповідками: «Цінь-цінь-цінь-цвірінь, іди, діду, сій ячмінь» та «Літо-літо, сінокіс, кидай сани, бери віз».

А якщо вже покинув господар сани і полагодив для роботи віз, то весна почалася справжня.

http://ridne-slovo.com.ua/tvoru-pro-poru-roky/67-tvori-pro-vesnu.html

Нарешті настала весна

Нарешті настала весна. Скільки радості вона принесла людям, тваринам, птахам. Здавна прихід весни зустрічали веселим святом масляниця. На це свято пекли млинці, вони уособлювали сонце. Спалювали опудало, таким чином проганяли зиму. Люди намагалися якомога швидше закликати в свої краї весну.

І зараз залишилося веселе свято масляниця, проте його вже не так святкують. Але тим не менше люди як і раніше радіють приходу весни. Весна настала і принесла з собою тепло, сонечко. Як набридла холодна зима, так хочеться скинути важкі шуби.

Весна прийшла. Сніговій королеві довелося поступитися їй, хоча цього так не хотілося робити. Всюди починають весело щебетати горобці. Дзвінко дзюрчать струмки.

І ось незабаром починають цвісти яблуні, груші, сливи, вишні. Це найкрасивіший час навесні. Яка краса! Дерева обсипані білим цвітом, а який аромат ширяє в повітрі. Не дарма стільки віршів, пісень присвячується цій прекрасній порі року. Дивишся на всю цю красу і душа радіє.

А як красиво на світанку, коли перші сонячні промені ковзають по сонному саду. У цю мить усе світиться рожевим світлом. Сонце піднімається вище і ось уже яблуні стають білими. Вся трава усипана мільйонами діамантів, які іскряться, сяють, переливаються. Але сонце піднялося з-за обрію і казка розтанула.

http://5ka.at.ua/load/tvori/tvori_na_temu_vesna_prikhid_vesni_nareshti_nastala_vesna/59-1-0-26171

Категорія: Твір | Додав: Наталья
Переглядів: 798 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

[13.08.2015][Привітання]
Привітання з яблуневим Спасом (0)
[05.03.2016][Сочинения]
Сочинение описание растения (0)
[12.11.2014][Приказки, прислів'я]
Приказки про книгу (0)
[26.10.2014][Твір]
Твір на тему добро (1)
[12.12.2014][Привітання]
Привітання в День святого Миколая (0)
[11.07.2017][Твір]
Аналіз лірики твору (0)
[07.12.2016][Сочинения]
Сочинение о свободе и религии (0)
[20.09.2014][Діалог]
Діалог на тему Біблія (0)
[25.12.2014][Твір]
Твір на тему "Диво" (0)
[13.02.2015][Українські диктанти]
Диктант для 6 класу (0)

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]