Вітаю Вас Гість!
Четвер, 09.01.2025, 06:06
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірш [18]
Вірші дитячі українською мовою для школярів, вчителів та школи. Віршований твір у якому зображені різні події та характери персонажів віршу
Твір [69]
Твори украънською мовою - твір опис, твір роздум та розповідь про важливі події життя для 1-4, 5, 6, 7, 8 та 9 класів середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Мінітвір, мініатюра [6]
Мінітвори - стислі зображення подій або описи на різноманітні теми
Українські диктанти [3]
Cловниковий та графічні диктанти з української мови та літератури для дітей, школярів та вчителів
Діалог [6]
Діалоги українською мовою - розмова між двома та більше персонажами або дійовими осібами
Розповідь [12]
Твір розповідь - це художнє зображення подій сюжету розповіді та вчинків героїв твору від імені дійової особи чи письменника
Казки [11]
Українські народні казки для дітей та дорослих, народна розповідь про надумані події
Привітання [16]
Прикольні та смішні привітання зі святами, поздоровлення з днем народження, новорічні привітання та інші
Приказки, прислів'я [10]
Українські прислів'я та приказки українською мовою про життя, добро, любов, дружбу, природу
ГДЗ [0]
Для школи та школярів - готові домашні завдання, ГДЗ з різних предметів
Перекази [1]
Перекази з української мови та літератури за творами відомих письменників
Диктанты [2]
Диктанты на русском языке для школьников и школы
Сочинения [33]
Сочинения для школьников по русскому языку

Наше опитування

Яка тема вас більш цікавить?
Всього відповідей: 2437

Статистика

Пошук

Вірші для дітей та школярів

Твори з української мови та літератури

Українські диктанти на шкільні теми

Интересное

Друзі сайту

Теми

Головна » Файли » Твір

Любі друзі та відвідувачі сайту! Для вас Твір з української мови та літератури. Мінітвори, українські вірші для дітей та школярів. Твір допоможуть вам у підготовці до школи, уроків, у навчальному процесі, Різноманітні теми творів та диктантів ви знайдете на нашому сайті
Твір на тему "зимові свята"
12.12.2014, 16:54


День святого Миколая

Дуже давно в місті Мірра (Італія) жив хлопець на ім'я Миколай. Він був єдиною дитиною в дуже багатій родині, але батьки померли рано. Тому Миколай став відлюдником,
мрійником, звернувся до вивчення наук. Легенда розповідає, що одного разу Миколай дізнався, що на околиці міста живе бідна дівчина, яка не може вийти заміж тільки тому, що не має посагу. Хлопець вирішив зарадити біді дівчини. Уночі він прийшов у її дім і непомітно підкинув пакунок із необхідною сумою грошей їй у вікно.
Ясна річ, бідна дівчина вирішила, що це втручання неземних сил, і містом поширилася чутка, що янгол спустився з неба й допоміг закоханим. Це була найщасливіша подія в житті Миколая, він зрозумів, що його призначення — робити добро.
Ще багато добрих справ зробив Миколай, і весь час він ховався, не виказував свого імені, а місто дивувалося все більше. Але люди дуже цікаві, тому й вистежили хлопця. Коли вони дізналися, хто насправді цей добродій, то зробили його своїм єпископом. По смерті він був канонізований. За переказами, навіть його святі останки мають надзвичайні властивості: вони зберігаються нетлінними й виробляють чудесне мирро, від якого багато людей зцілилися.
Напередодні 19 грудня (а саме цього дня святкуємо день святого Миколая) до дітей має завітати святий Миколай і покласти під подушки або в чобітки миколайчики — приємні подарунки від доброго святого за гарну поведінку протягом року.
За радянських часів це свято було частково забуте, традиції зберігалися тільки в Західній Україні. Натомість зараз відбувається надзвичайно швидке відродження таких приємних національних традицій. На честь цього святого названо велику кількість церков по всій Україні.
На це веселе народне свято прийнято варити пиво, скликати гостей і гуляти досхочу. Пивоваріння іноді представляється в колядках як один із сакральних звичаїв народу:
Чому так нема, як було давно,
Як було давно, як було з первовіку:
Святому Миколі пива не варять.
Як і на Введення, велике значення має «перший полаз-ник». Першою до господи має ввійти людина добра, здорова, хазяйновита — це гарний знак для сім'ї. Дбайливі господарі цього дня вітають свою худобу зі святом.
До обов'язків святого Миколая входить оберігати диких тварин, людей від стихійних лих, у першу чергу на воді. Саме тому святого Миколая дуже шанують рибалки, беруть із собою на промисел образ чудотворця.
За легендою, святий Касіян якось образився, що люди Миколая шанують більше за нього, й поскаржився Богу. Бог вирішив розібратися, але довелося аж чотири дні чекати на святого Миколая, бо він увесь час був у роботі: то людей від пожежі рятував, то козаків із турецької неволі визволяв, то рибалкам під час бурі допомагав... Аж за кілька днів з'явився він до Бога — брудний, у старому одязі, знову після своєї нелегкої роботи. Бог зрозумів, що Касіянові нарікання безпідставні, й порадив йому не на небі сидіти-пишатися, а спускатися на землю та людям допомагати — тоді й шана від людей більша буде.
А вже після Миколая в Україні кожного вечора дозволяється збиратися на вечорниці.

http://znanija.com/task/1138229

Твір на тему «Зимові свята»

Взимку, коли сніг вже давно вкрив своєю ковдрою подвір’я та стріхи хат, коли чудернацькі коштовні візерунки прикрашають вікна осель, у нашій країні відзначають два найбільші свята – Новий рік та Різдво. Ці свята пов’язані з великою кількістю традицій та народних звичаїв.
Кожна родина прикрашає свою оселю кольоровими стрічками та мішурою, зелена пухнаста ялинка ніби закликає своїм свіжим ароматом до святкування. ЇЇ одягають в різнобарвні шати з гірлянд і новорічних кульок. Біля цієї святкової красуні розкладають подарунки, та вся сім’я чекає тої миті, коли можна буде їх розгорнути. Зовсім маленькі діти чекають на Діда Мороза, який прийде вночі і виконає їхні найзаповітніші бажання. Та й я, відчувши всю цю атмосферу, виглядаю, раптом він з’явиться, веселий та рум’яний з морозу. Таким для мене є Новий Рік.
Але на цьому зимова казка не закінчується, через кілька днів Різдво. Це свято для мене не менш веселе. До вечері ми готуємо традиційні страви, яких неодмінно повинно бути дванадцять. І ми збираємося усією родиною за святковим столом. Потім, ввечері, до нас приходять веселі колядники, співають різдвяні пісні та щедрівки. Іноді, я з моїми друзями також колядую, щоб принести свято і в інші родини та отримати солодощів і подарунків.
Такими для мене є зимові свята, найкращі в усьому році. Вони зближують нас, дають нам велику кількість світлих вражень на наступній рік.

http://gorodenok.com/%D1%82%D0%B2%D1%96%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%96-%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%B0/

Твір на тему:"Зимові свята"

За вікном мороз малює різнокольорові малюнки, порошить снігом зима, а тобі тепло та затишно в хаті. Дивишся ти у те вікно і розумієш, що скоро почнуться свята. А скільки взимку свят! Більше ніж у інших сезонах.

Стародавні слов’яни починали святкувати прихід зими ще у листопаді, десь числа 21, той день називався Введенням, бо вважали, що саме у цей день осінь та зима міняються місцями і яким буде цей день, то такою буде і зимова погода.

Далі, по календарю, йде Андрій Первозданний, цей день добре повинні пам’ятати молоді дівчата та хлопці, бо саме 13 грудня, опівночі, треба гадати на суджених та просити святого Андрія подарувати щастя.

Далі, 19 грудня, день святого Миколая, день подарунків для дітей, адже саме у цей день, як кажуть старі люди, Дід Мороз починає розносити дарунки по світу слухняним дітям.

А після Миколая й до Нового Року рукою дотягнутися. Цей день взагалі особливий. Не тим, що кілька днів доведеться готувати, не тим, що не треба найближчі два дні виходити на роботу, не тим, що можна собі дозволити випити келих-другий за свято, а тим, що неабияке значення він має для невмираючого людського сподівання та мрій, для безкінечних молитов за близьких та радісних щирих голосів, привітань. Саме у цей день ми просимо для себе змін на краще, просимо принести у сім’ю мир та злагоду, спокій та затишок.

Відіспавшись від минулих свят, не помічаєш як приходить Різдво. Як знову все починається спочатку, але ти вже не загадуєш бажань, а йдеш у гості до своїх хрещених батьків, щоб разом з ними відзначити це свято. За традицією в гості повинні ходити із кутею, національною різдвяною стравою.

Десь 13-14 числа у січні слід не забути і про Старий Новий Рік, треба його теж гарно провести, щоб зима не образилась та не наслала завірюху.

25 числа – Тетянин день. Вона також була покровителькою студентів, тому це більш студентське свято, але на Україні про нього не забувають.

Якщо говорити про День Святого Валентина, то це свято усіх закоханих. В цей день треба дарувати більше тепла й уваги, ніж завжди.

Свята взимку це весело й цікаво, бо на вулиці мете й морозить, а тебе в душі тепло та радісно. Веселих свят, шановні!

http://home-work-only.weebly.com/10581074108610881080.html

Категорія: Твір | Додав: Поля
Переглядів: 4069 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0

[05.11.2014][Приказки, прислів'я]
Приказки про мову та слово (0)
[13.08.2015][Приказки, прислів'я]
Прислів'я та приказки про літо (0)
[23.02.2015][Казки]
Казка про весну (0)
[10.11.2014][Вірш]
Вірші Ліни Костенко (0)
[20.12.2015][Сочинения]
Сочинение на тему: "Одежда и обувь" (0)
[02.06.2013][Твір]
Твір роздум на тему Дитинство (0)
[06.06.2017][Твір]
Тексти для 3 класу українською мовою для перевірки читання (0)
[01.12.2016][Сочинения]
Рассуждение о любви (0)
[26.07.2018][Сочинения]
Текст на тему: "Долгосрочные кредиты" (0)
[05.02.2015][Привітання]
Привітання з Днем Ангела (0)

Всього коментарів: 3
3 туфта 123  
0
prosto on ochen balshcoй

2 туфта 123  
0
no ne vtom smisle

1 туфта 123  
0
povna tywta 2014 roky

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]