Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 26.04.2024, 19:41
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірш [18]
Вірші дитячі українською мовою для школярів, вчителів та школи. Віршований твір у якому зображені різні події та характери персонажів віршу
Твір [69]
Твори украънською мовою - твір опис, твір роздум та розповідь про важливі події життя для 1-4, 5, 6, 7, 8 та 9 класів середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Мінітвір, мініатюра [6]
Мінітвори - стислі зображення подій або описи на різноманітні теми
Українські диктанти [3]
Cловниковий та графічні диктанти з української мови та літератури для дітей, школярів та вчителів
Діалог [6]
Діалоги українською мовою - розмова між двома та більше персонажами або дійовими осібами
Розповідь [12]
Твір розповідь - це художнє зображення подій сюжету розповіді та вчинків героїв твору від імені дійової особи чи письменника
Казки [11]
Українські народні казки для дітей та дорослих, народна розповідь про надумані події
Привітання [16]
Прикольні та смішні привітання зі святами, поздоровлення з днем народження, новорічні привітання та інші
Приказки, прислів'я [10]
Українські прислів'я та приказки українською мовою про життя, добро, любов, дружбу, природу
ГДЗ [0]
Для школи та школярів - готові домашні завдання, ГДЗ з різних предметів
Перекази [1]
Перекази з української мови та літератури за творами відомих письменників
Диктанты [2]
Диктанты на русском языке для школьников и школы
Сочинения [33]
Сочинения для школьников по русскому языку

Наше опитування

Яка тема вас більш цікавить?
Всього відповідей: 2437

Статистика

Пошук

Вірші для дітей та школярів

Твори з української мови та літератури

Українські диктанти на шкільні теми

Интересное

Друзі сайту

Теми

Головна » Файли » Твір

Любі друзі та відвідувачі сайту! Для вас Твір з української мови та літератури. Мінітвори, українські вірші для дітей та школярів. Твір допоможуть вам у підготовці до школи, уроків, у навчальному процесі, Різноманітні теми творів та диктантів ви знайдете на нашому сайті
Аналіз персонажів із п’єси «Платон Кречет»
08.09.2017, 07:44

Передусім треба виходити з того, що життя персонажа на сцені — це низка якихось «хочу». Як і в житті, так і на сцені, кожна свідома мить у житті людини — це здійснення якогось «хочу»: хочу сісти в трамвай, хочу зайти, хочу встати, хочу слухати, не хочу слухати, хочу сказати і т. д. До речі, текст ролі так і розбивається актором на низку цих «хочу». В підтексті, промовляючи ті чи інші слова ролі, актор здійснює одне з цих, відповідних до ролі, «хочу». Аналізуючи драматичний твір, треба щоразу робити спробу співвіднести текст ролі (мови персонажа) з його «хочу», з мовною ситуацією, тоді може відкритися нам не тільки текст, але й підтекст мови. Так, наприклад, за конкретними проханнями Терентія Йосиповича Бублика викреслити то одне, то друге з листа, складеного Аркадієм, — підтекст: небажання підписувати цей лист («хочу» не підписати).
За всіма цими «хочу» є якесь одне наскрізне бажання, наскрізна, провідна дія. (Аналізуючи п’єсу, треба найперше виявити наскрізну дію кожного персонажа, тобто те, що організовує, спрямовує його зусилля в одному напрямку і визначає стосунки з іншими персонажами.
Візьмемо для прикладу персонажів із п’єси «Платон Кречет».
Г Наскрізна дія Платона — служити людям, продовжити їм життя в усьому, скрізь. Як це виявляється в п’єсі? Про діяльність Платона, зокрема про його сміливі операції, про його прагнення ми дізнаємося з уст інших персонажів. Отже, для загальної характеристики Платона, для створення образу Платона надзвичайно взжляво те, як сприймає його оточення, як про нього говорятьЛНа сцені в безпосередній дії він постає як людина, що вірить у свій обраний шлях, у справедливість його. Він знає свою мету, віддає їй усі свої сили і здібності — звідси особлива зібраність Платона. Він майже ніколи сам не починає розмов, швидше йому доводиться відповідати на різні запитання, вирішувати порушені проблеми. Як людина, що творить щось нове, він постійно викликає до себе інтерес.
Розглянемо перебування на сцені Платона. З’являється він о 12-й годині ночі в день свого народження. Перед цим глядач уже знає, що він експериментує, шукає новий метод операції, що він критично поставився до проекту Ліди. О 12-й ночі, після складної операції, Платону Кречету доводиться і дома робити операцію Бересту.
Платон жива, вразлива, емоційна людина — і в цьому виявляється також обдарованість його натури.
Визначеність благородної мети робить Платона принциповим, ніби знімає з нього все випадкове. Він не боїться сказати голові міськвиконкому Берестові, що до нього добивався вдень двічі і не міг потрапити, а ось тепер Берест прийшов до нього опівночі. Але Платон завжди діловий: кинувши докір Бересту, він відразу ж хоче звільнити йош від болю і робить це.
Дал конкретні зовнішні і внутрішні дії Платона такі: переконати Аркадія, що життя Лідиного батька залежить не лише від нього, пояснити Ліді, чому він любить складні операції, чому в нього скрипка, він хоче грою передати їй свій душевний стан, пояснити Аркадієві, як сталося, що Берест ознайомився з його зауваженнями відносно проекту Ліди, подолати ніяковість, яка виникла у зв’язку з тим, що Берест ознайомився з проектом, чекаючи операції, разом з тим не хоче відступити від того, що вважає справедливим, не хоче прохати Ліду.
У другій дії Платон хоче переконати Ліду в доброзичливості і в справедливості своєї критики проекту, відкрити їй своє серце, переконати в тому, що він не винен у смерті її батька, подолати свою втому і слабість і зробити операцію наркомові.
У третій дії Платон хоче затримати Ліду, попрощатись, ще раз усе пояснити їй, нарешті, назазжди лишитися з Лідою.
Таким чином, хоч, здавалось би, про основну діяльність Платона говорять на сцені, а не показують її безпосередньо (це й неможливо і непотрібно в даному разі), все ж Платон постає в безперервному доланні певного опору: об’єктивних труднощів — складність операції, непорозуміння, що виникають, ввесь час він вимушений щось комусь доводити, роз’яснювати, боротись з наклепом, з тими ускладненнями в особистому житті, до яких приводить цей наклеп. І ось саме тому, що характер усіх дій на сцені — це напруження внутрішніх сил, мобілізація волі в найрізноманітніших ситуаціях, Платон постає як справжній борець і герой.
Який же характер дій Аркадія? Чим він займається, яка його наскрізна дія? його наскрізна дія — зробити кар’єру, домогтися власних вигод, слави.

Категорія: Твір | Додав: Наталья
Переглядів: 1126 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

[22.02.2016][Сочинения]
Сочинение на тему природа "Предсказывает облако" (0)
[26.05.2014][Сочинения]
Сочинения на тему Моя родина - Россия, для школьников (2)
[21.09.2015][Мінітвір, мініатюра]
Твір-мініатюра "Золота осінь" (0)
[04.02.2015][Привітання]
Привітання до Дня святого Валентина (0)
[05.11.2014][Привітання]
Гарні короткі привітання з весіллям! (0)
[03.11.2014][Вірш]
Вірші про Україну (0)
[11.07.2017][Твір]
Аналіз лірики твору (0)
[27.02.2015][Приказки, прислів'я]
Прислів'я та приказки про весну (0)
[24.01.2018][Сочинения]
Сочинение "Периоды в истории английского языка" (0)
[19.02.2015][Вірш]
Віші про маму для дітей (0)

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]