Вітаю Вас Гість!
Середа, 08.01.2025, 11:30
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірш [18]
Вірші дитячі українською мовою для школярів, вчителів та школи. Віршований твір у якому зображені різні події та характери персонажів віршу
Твір [69]
Твори украънською мовою - твір опис, твір роздум та розповідь про важливі події життя для 1-4, 5, 6, 7, 8 та 9 класів середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Мінітвір, мініатюра [6]
Мінітвори - стислі зображення подій або описи на різноманітні теми
Українські диктанти [3]
Cловниковий та графічні диктанти з української мови та літератури для дітей, школярів та вчителів
Діалог [6]
Діалоги українською мовою - розмова між двома та більше персонажами або дійовими осібами
Розповідь [12]
Твір розповідь - це художнє зображення подій сюжету розповіді та вчинків героїв твору від імені дійової особи чи письменника
Казки [11]
Українські народні казки для дітей та дорослих, народна розповідь про надумані події
Привітання [16]
Прикольні та смішні привітання зі святами, поздоровлення з днем народження, новорічні привітання та інші
Приказки, прислів'я [10]
Українські прислів'я та приказки українською мовою про життя, добро, любов, дружбу, природу
ГДЗ [0]
Для школи та школярів - готові домашні завдання, ГДЗ з різних предметів
Перекази [1]
Перекази з української мови та літератури за творами відомих письменників
Диктанты [2]
Диктанты на русском языке для школьников и школы
Сочинения [33]
Сочинения для школьников по русскому языку

Наше опитування

Яка тема вас більш цікавить?
Всього відповідей: 2437

Статистика

Пошук

Вірші для дітей та школярів

Твори з української мови та літератури

Українські диктанти на шкільні теми

Интересное

Друзі сайту

Теми

Головна » Файли » Твір

Любі друзі та відвідувачі сайту! Для вас Твір з української мови та літератури. Мінітвори, українські вірші для дітей та школярів. Твір допоможуть вам у підготовці до школи, уроків, у навчальному процесі, Різноманітні теми творів та диктантів ви знайдете на нашому сайті
Твір на тему "Мама"
03.11.2014, 12:51

Мама, люба мама...

Мы будем вечно прославлять

Ту женщину, чье имя — Мать.

Муса Джаліль


Відчуття батьківського даху, його тепла — це природна потреба людини. Той, хто забуває батьківський поріг, залишається людиною без минулого, без родоводу, таких називають «манкуртами».

Відчуття рідної домівки з'являється в дитинстві і міцнішає рік від року. Звичайно, в першу чергу воно пов'язане з мамою. Маленькими і беззахисними приходимо ми в цей світ і відразу занурюємося в тепло материнської любові і турботи, чуємо її лагідний голос, що співає над нашим ліжечком. З усього цього складається дитяча пам'ять, відчуття рідного оберега дитинства. Ти віриш, що мамин поцілунок залікує розбите коліно, ти знаєш, до кого бігти за захистом. У материнському погляді ти ніколи не побачиш фальші і хитрощів, він завжди випромінює щедрість, доброту, щирість. Очі матері начебто бачать тебе наскрізь, заглядають у душу, і тоді ти відчуваєш особливу близькість з нею. Кожна клітинка твого тіла відчуває: це моя мама! І нічого дорожчого від цього відчуття немає на світі!

Для кожної дитини її мама — найкраща в світі. Моя мама дійсно краща з мам. Уся наша родина дружна і щаслива завдяки їй. Нас у неї троє. І всі хлопчики. Мама іноді жартуючи говорить: «Не троє хлопчисьок у родині, а четверо». Це вона має на увазі тата, коли він пустує з нами на рівних. У ці хвилини мама зітхає, що Бог не дав їй дочки. Але ми знаємо, що це несерйозно, що вона усіх нас дуже і дуже любить.

Головне в нашій мамі — це те, що вона завжди, як я тепер розумію, рахувалася з особливостями наших характерів, ніколи не намагалася зламати, підкорити, принизити. Карати за огріхи карала, але ніколи не принижувала нас, тому що бачила в кожному людину. Мама вчила нас стояти один за одного, допомагати завжди і в усьому, виручати у важких ситуаціях, пам'ятати, що у світі немає нічого дорожчого, ніж міцна родина, де один за всіх і всі за одного.

Я молодший у родині і завжди думав, що мама любить мене більше за всіх. Але одного разу в наш дім прийшло лихо. Мій старший брат Олег одержав на тренуванні серйозну травму, що прикувала його до ліжка майже на півроку. За цей час я зрозумів: матері більше віддають свою любов слабким дітям, безпомічним, кому потрібна щоденна підтримка і турбота. Мама залишила на цей час роботу. Нам здавалося, що вона забула про всіх нас. Весь її час і сили належали Олегові. Ми спочатку розгубилися, а потім поступово почали розуміти, що наш борг перед мамою і хворим братом — це не дати занепасти нашій родині без маминої опіки і контролю. Ми навчилися господарювати: прати, прибирати, навіть готувати обіди і планувати бюджет. Ми були вірні тому, чого навчила нас мама: допомогу і підтримку людина повинна знаходити насамперед у своїй родині. А коли лихо пішло геть з нашого дому, ми святкували не тільки одужання брата. Ми раділи тому, що вистояли, витримали, ні в чому не здали позицій: ні в навчанні, ні в домашніх справах. Чи то жартуючи, чи то серйозно мама сказала: «Мені за вас, хлопчики, не буде соромно перед вашими майбутніми дружинами». Ми дружно розреготалися: дуже вже несподіваний для нас висновок зробила наша добра, мудра, люба, краща в світі мама.

Роль матері в житті суспільства в цілому носить соціальний характер. Майбутній громадянин перші знання про добро і зло, про те, «що добре і що погано», про відповідальне ставлення до усього одержить від матері. Матері створюють фундамент тієї особистості, що незабаром стане повноцінним членом суспільства. Матері люблять нас просто за те, що ми є: Тому для кожного з нас мама — це стимул стати кращим, розумнішим, добрішим, робити все так, щоб вона пишалася своїми дітьми.

http://www.ukrlit.vn.ua/mova/making/9a6wa.html

Твір про маму

Мама! У цьому слові, в цьому призначенні жінки природа утілила найвищий свій ідеал. Ще в дохристиянські часи люди вірили, що існують сили, які оберігають сімейне вогнище від злих духів, від яких залежить спокій і добробут у будинку. Улюбленою хранителькою сімейного вогнища у наших далеких предків була богиня Мокоша, або, як її ще називали, — богиня Берегиня. Яке поетичне, яке тонке ім’я. Та, яка береже житло, оберігає від невірного кроку, від напасті і зла. Ми знаємо її. Прокидаючись уранці, поспішно ковтаємо їжу, приготовану її руками, і біжимо в школу, часто забуваючи подякувати її. Засинаючи увечері, бачимо над собою її лагідні очі. Забуваємо іноді сказати тим очам слова любові або навіть коротке «Добрій ночі». Ми знаємо її! Ту Берегиню, яка ніколи не вимагає від нас ніяких жертв, а сама заради нас жертвує усім — навіть життям! Ім’я цієї богині — Мати.

У усіх народів шана до матері була таким же священним почуттям, як і любов до Батьківщини. Мати дає життя. А без Батьківщини — ми сироти. І перед ними у нас один загальний обов’язок — любити, поважати, берегти. Мати і дитя — самий прекрасний образ з людської історії. Народні легенди, балади розповідають про матір, яка не замислюючись віддає своє життя за щастя дитини.

З давніх часів у усіх народів існував культ Матері. Особливим епітетом оповитий цей культ в християнстві. Образ Божої Матері ніби увібрав в себе усю радість і печаль, усі втіхи і болі материнства, став прикладом материнської вірності і самоотреченности, тієї сили духу, яку у важку годину може виявити лише материнське серце. І в той же час став покривом материнства і дитинства, символом надії на добро і щастя.

Ніжне, любовне відношення до матері знайшло відображення у великій кількості звернень до неї: мама, матінка, матуся, матуся, мамочка. І скільки б тобі ні було років — п’ять або п’ятдесят, — тобі завжди потрібна мати, її ласка, її погляд. Чим більше твоя любов до матері, тим світліше і спокійніше її життя.

Яка ж дивна доля жінки в історії людства. І справді, її то піднімали до небес, називали Мадонною або Прекрасною Дамою, то принижували, називаючи істотою нижчого сорту. Українській жінці повезло, їй ніколи не потрібно було доводити своєї рівності з чоловіками, адже вона завжди могла постояти за себе, за свою гідність. Рівноправ’я чоловіка і жінки — це частина українського менталітету. Жінка-учитель, жінка-лікар, жінка-інженер, жінка-учений — зараз цим нікого не здивувати. Отже, для нас, жінок, відкриті нові можливості, нові простори для звершень.

Я — дівчина, майбутня жінка. Про що я мрію? Ох і багато цих мріянь! Але найголовніше — хочеться бути гідною тих жінок-українок, імена яких навіки зафіксовані в історії України. Це і Леся Українка, і Ольга Кобылянская, і Марія Заньковецкая, і Ліна Костенка…

Після шкільних років ми станемо на порозі самостійного життя. Настане час визначити свої смаки і обрати одну з доріг, на якій би можна було повніше себе реалізувати. Нелегко вибрати спеціальність. На сьогодні налічується близько чотирьох тисяч різноманітних професій. А потрібно обрати ту, яка приносила б людині задоволення від роботи і користь людям. Я б хотіла присвятити своє життя людям. Віддати людям свій талант, свої знання, своє натхнення, хоча остаточно я ще не визначилася зі своєю майбутньою професією. У мене ще є час подумати, адже це надзвичайно нелегке питання. І так хочеться не помилитися…

Людина народжується чистою, як білий аркуш паперу. На цьому листі життя пише багато чудового і не дуже. Потрібно докладати неймовірних зусиль, щоб записи твоєї душі були гідна повага. І тут немає ніякої різниці: юнак ти або дівчина. З дитинства батьки, бабусі, дідусі учать нас бути добрими і слухняними. Вихователі в дитячому саду і учителі в школі учать нас бути добрими, чесними, кмітливими, розумними. Усіх однаково учать: і дітей, і дівчат. Стаючи дорослими, ми повинні вирішувати для себе як розпізнати добро і зло. Повинні жити по нашими принципами. Та все ж перед дівчатами лежить велика відповідальність. Адже кожна дівчина в майбутньому буде не лише учителем, лікарем, юристом, економістом, дизайнером, але і дружиною і матір’ю. І тому повинна піклуватися не лише про своє майбутнє, а і про майбутнє своєї сім’ї, своїх дітей, тобто про майбутнє своєї країни, своїй націй, усього людства. А це дуже велика відповідальність! І кому ж як не жінкам узяти на себе цей тягар! Почесний і священний вантаж відповідальності за майбутнє прийдешніх поколінь!

Астрологи сьогодні свідчать, що Земля вступає в еру Великої жіночності. Жінка повинна сама піднятися духовно, щоб повести за собою. Завжди коштують рядом слова : жінка-мати, жінка-сестра, жінка-дружина, улюблена, єдина… Саме вона повинна завжди і в усьому подавати приклад моральності, добра, вірності, терпінню, любові. Любові до Батьківщини, любові до оточення, любові до рідних. Оскільки саме в любові сила людини. Наше життя прекрасне, оскільки саме життя — це вже диво. Недаремно геніальний Моцарт свого часу сказав: «Життя — це завжди посмішка, навіть коли по обличчю течуть сльози». І кому ж як не жінці нести в наше життя цей божественний вогонь любові — щодня, щомиті і в усьому.

http://vsitvory.com.ua/tvir-pro-mamu.html

Твір українською мовою "Мама — найрідніша і найдорожча у цілому світі людина."

Мати… Скільки приємних спогадів пов’язано з цим словом, скільки можливого і неможливого зробила ця жінка для нас. Хіба хтось може бути ближчим за неї? Руки та обличчя жінки-матері - це те, що завжди заспокоїть, підтримає, збереже від будь-якого зла. Мати-Берегиня завжди поруч із нами.

Мама - найрідніша і найдорожча у цілому світі людина, і все в дитині - від матері. Це вона вчила нас вимовляти перші слова, посміхатися до людей, говорити з ними ввічливо, з любов’ю. Вона нас вчила бути дорослими. І пізнаючи закони життя, саме від матері ми перейняли най-мудрішу науку - любити людей. Бо лише з любові народжується прекрасне. Мати вчила нас поважати друзів, бути вірними їм і у радощах, і у горі. Вірність - це почуття, яке теж виховала у нас ненька: вірність матері, вірність друзям, вірність батьківщині…

Ми, українці, вкладаємо триєдиний сенс у поняття «Мати». Це - Мати-Богородиця, яку українці обрали своєю заступницею. До неї звертаються в молитві, в поезії, в піснях. Народна мораль ставить якнайвищі вимоги до жінки-матері. Ця прадавня етична засада втілена в Заповідях Господніх: «Шануй батька свого і матір свою, щоб довгими дні твої були на землі». Звідси - образ Матері-Берегині, яка завжди поруч із нами, як писав безсмертний Тарас Шевченко:

У нашім раї на землі Нічого кращого немає, Як тая мати молодая З своїм дитяточком малим…

Це наша земна Матір, яка дає нам життя, мудро формує наші почуття, наші устремління, творить людину. І цей триєдиний сенс виростає до узагальнюючого поняття Матері-України, яка теж хвилюється за долю кожного свого сина, кожної своєї доньки.

Життя іде. Дорослішають діти. Та для матері дитина завжди залишається дитиною і в 10 років, і в 30, і в 50. А тому ніколи не покидає її тривога за долю власної дитини. І завжди вчить вона своїх дітей творити добро на землі.

Ненці, яка дарує нам життя, яка вчить нас по совісті жити і любити людей, присвячені поетичні рядки М. Рильського, А. Малишка, Д. Пав-личка, Б. Олійника, В. Симоненка… До матері - хранительки роду, ніжної, чуйної, мудрої жінки - звернені найтепліші рядки поетів:

Рідна мати моя, ти ночей не доспала
І водила мене у поля край села,
І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
І рушник вишиваний на щастя дала…
В Україні стає доброю традицією відзначати в другу неділю травня день Матері, берегині, духовної опори роду. Цього дня вся наша любов, ніжність, чуйність їй - Матері, яка дала нам життя, і всім Матерям землі.


http://www.oblosvita.kiev.ua/2640/mama-najridnisha-i-najdorozhcha-u-cilomu-sviti-lyudina/

Категорія: Твір | Додав: Поля
Переглядів: 7742 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

[23.02.2015][Казки]
Казка про весну (0)
[26.05.2016][Сочинения]
Сочинение на тему Салют (0)
[20.09.2014][Діалог]
Діалог на тему Біблія (0)
[21.01.2015][Твір]
Твір на тему "Зима" (0)
[15.05.2017][Твір]
Образ автора та аналізу художнього твору (0)
[13.02.2015][Українські диктанти]
Диктант для 6 класу (0)
[29.09.2016][Сочинения]
Мини сочинение про рождение любви (0)
[03.11.2014][Вірш]
Вірші про Україну (0)
[19.11.2014][Твір]
Твір про допомогу людям (0)
[27.05.2017][Твір]
Емоційне зображення та контрастность у творах (0)

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]